Marcin Nowotny członkiem prestiżowej organizacji EMBO

56 wybitnych naukowców zajmujących się naukami przyrodniczymi dołączyło do Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Wśród nowo wybranych członków jest dr hab. Marcin Nowotny, który kieruje Laboratorium Struktury Białka w MIBMiK.

Członkowie są aktywnie zaangażowani w realizację inicjatyw organizacji, służąc Radzie, komisjom i zespołom redakcyjnym EMBO, oceniając wnioski o dofinansowanie z EMBO, poprzez mentoring młodych naukowców oraz mają także wpływ na działania prowadzone przez organizację.

EMBO zrzesza 1800 światowej klasy naukowców zajmujących się biologią molekularną. Wspiera rozwój badań w tej dziedzinie, m.in. poprzez finansowanie stypendiów, warsztatów i grantów dla naukowców na różnych etapach ich kariery.

Wśród nowo wybranych jest dwóch Polaków, członkostwo EMBO uzyskał również prof. Andrzej Dziembowski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Pełna lista nowych członków dostępna jest na stronie internetowej EMBO, gdzie można również znaleźć katalog online zawierający listę wszystkich członków EMBO, ich afiliacje i obszary specjalizacji.