Inauguracja projektów GRIEG prof. A. Dziembowskiego i dr. W. Pokrzywy, współfinansowanych z funduszy norweskich

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie projektów prof. Andrzeja Dziembowskiego i dr. Wojciecha Pokrzywy, które odbędzie się 20 stycznia 2021 r. o godzinie 10:00 (online). 

Podczas spotkania prof. Dziembowski i dr Pokrzywa razem ze swoimi norweskimi partnerami opowiedzą o swoich projektach i rezultatach, jakich się po nich spodziewają. Będą również odpowiadać na pytania gości i uczestników spotkania. Wśród prelegentów będziemy także gościć przedstawicieli Narodowego Centrum Nauki (NCN), operatora programu „Badania” funduszy norweskich w części badań podstawowych, którzy przybliżą zasady i mechanizm działania funduszy. 

Dane spotkania*:

  • data: 20 stycznia 2021 r. (środa), godz.: 10:00

  • miejsce: Zoom: https://bit.ly/3nEe6G9 (Meeting ID: 890 9796 1647; Passcode: 167358)

*spotkanie odbędzie się w języku angielskim

Prof. Andrzej Dziembowski otrzymał środki na prowadzenie badań w ramach projektu „Rola cytoplazmatycznej poliadenylacji w regulacji lokalnej translacji w neuronach”, który jest realizowany wspólnie z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładem Biomedycyny Uniwersytetu w Bergen. Natomiast dr Wojciech Pokrzywa otrzymał fundusze na realizację projektu „Adaptacja komórkowa do zimna”, a jego partnerami będą naukowcy z Uniwersytetu w Oslo.

Więcej o projektach można dowiedzieć się na stronie: GRIEG / Fundusze norweskie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa.

grafika z logo GRIEG i zdjeciami W.Pokrzywy i A.Dziembowskiego