25. Festiwal Nauki: zapraszamy na nasze wykłady

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku jesteśmy obecni na Festiwalu Nauki! Na tę okazję przygotowaliśmy wyjątkowe spotkania z naukowcami z MIBMiK, na które serdecznie zapraszamy: 

Już 21 września (wtorek) o godz.: 13:00, prof. Andrzej Dziembowski poprowadzi wykład pt.: "Przełomy technologiczne w biologii i medycynie ostatnich lat”, podczas którego omówi, jak przełomy technologiczne zrewolucjonizowały współczesną biologię diagnostykę medyczną i podejścia terapeutyczne oraz jak je wykorzystuje w swoich badaniach (ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/84084043168?pwd=R0orbHBvU3VOMXBJdDZXeHZlMUVrdz09; Meeting ID: 840 8404 3168; Passcode: 572511). 

23 września, godz. 12:00 odbędzie się wykład dr. hab. Wojciecha Pokrzywy pt.: "Czego nauczyliśmy się od robaków na temat ludzkiego starzenia się (i nie tylko)?", w którym wyjaśni m.in., na czym polega wyjątkowość maleńkiego robaka, znanego jako C. elegans. 

Wykłady dr. W Pokrzywy i prof. Andrzeja dotyczą projektów współfinansowanych z funduszy norweskich konkursu GRIEG (zobacz także: Prof. Andrzej Dziembowski i dr hab. Wojciech Pokrzywa wśród laureatów konkursu GRIEG).

Wszystkich zainteresowanych tym, jak się opracowuje nowe leki, zapraszamy na trzyczęściowy wykład pt.: „Zanim powstanie nowa pastylka”, połączony z dyskusją i projekcją filmu, który poprowadzą: dr Mariusz Czarnocki - Cieciura, dr hab. Krzysztof Skowronek, dr Filip Stefaniak i dr Roman Szczepanowski.

Razem z BioCentrum Edukacji Naukowej (BioCEN) przygotowaliśmy wykład "Jak projektuje się leki?", który poprowadzą dr Patrycja Dołowy i Marcin Kleibert (22.09, godz.: 14:00) oraz specjalnie dla uczniów szkół podstawowych — warsztaty pt.: "Jak działają leki?", który poprowadzą Miłosz Majka i Marcin Kleibert.

Więcej o Festiwalu: Festiwal Nauki w Warszawie

logo festiwalu i napis: zapraszamy na nasze wykłady