• 26. Festiwal Nauki z MIBMiK
  Już w najbliższy poniedziałek, 26 września, w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie rozpoczną się spotkania, lekcje i warsztaty naukowe w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki. 
  Więcej
 • Wyróżnienie dla prof. Janusza Bujnickiego
  Z radością informujemy, że prof. Janusz Bujnicki, kierownik Laboratorium Bioinformatyki i Inżynierii Białka, otrzymał honorowe członkostwo Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego (PTBI). Serdecznie gratulujemy!
  Więcej
 • DNA 2.0 - kampania EU-Life - odsłona polska
  Dziś zakończyła się, trwająca kilkanaście tygodni, kampania DNA 2.0, realizowana w mediach społecznościowych przez konsorcjum EU-Life, przy współpracy instytucji członkowskich. Jej polską odsłonę można zobaczyć na kanałach Twitter i LinkedIn na profilu EU-Life.
  Więcej

Seminaria

28
wrzesień
2022

15:00 (3 PM)

Dr Sohini Sarkar

Department of Natural Sciences, Western New Mexico University

Advances in Vibrational Stark Shift Spectroscopy for Measuring Interfacial Electric Fields

Host: Spotlight Talks

22
wrzesień
2022

9:15 CET

Dr. Frank Wien

Synchrotron SOLEIL, St. Aubin, France

DISCO SRCD for Structure Determination of Proteins and Nucleic Acids

Host: prof. Janusz Bujnicki

25
lipiec
2022

9:15 CET

Prof. Pavel Belan

Department of Molecular Biophysics Bogomolets Institute of Physiology National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, Ukraine

Processing of nociceptive peripheral input by spinal cord networks

Host: prof. Jacek Kuźnicki

Publikacje

News

news

MIBMiK ponownie z kategorią A+ w dyscyplinie nauki biologiczne

Z ogromna radością informujemy, że Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, decyzją Ministra Edukacji i Nauki otrzymał najwyższą kategorię...

 

O Instytucie

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie powstał na mocy międzynarodowej umowy między UNESCO, a Rządem RP i jest unikalną placówką w krajach, które przystąpiły ostatnio do Unii Europejskiej. Formalne podstawy dla funkcjonowania jednostki stworzyła ustawa sejmowa z 26 czerwca 1997 roku, jednak faktycznie swoją działalność naukową Międzynarodowy Instytut rozpoczął w 1999 roku. Pierwszym dyrektorem Instytutu był prof. Angelo Azzi ze Szwajcarii, a jego zastępcą prof. Jacek Kuźnicki.